İbrahim Hacıosmanoğlu:"Herkesin sabırlı olması lazım"
02 Nisan Perşembe, 15.22
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Yargıtay kararını uygulamayıp, çeşitli itirazlarla zaman kazanıp sandıktan kaçtığı yönündeki iddialara...
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Yargıtay kararını uygulamayıp, çeşitli itirazlarla zaman kazanıp sandıktan kaçtığı yönündeki iddialara, "Sandıktan kaçtığımız yok. Seçim kazandığımızdan daha güçlü durumdayız" yanıtını verdi.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştirdi. çeşitli konularla ilgili soruları yanıtlayan Hacıosmanoğlu, Yargıtay'ın yönetimin görev süresiyle ilgili yerel mahkeme kararını uygulaması konusunda hukuki sürecin sonuna kadar gideceklerini belirterek şunları söyledi:

"Elbette ki hukukta yargı süreci bitine kadar herkesin sabırlı olması lazım. hukuki haklarımızı kullanıyoruz ama temel dayanağımız, genel kurul iradesinin üstünde bir irade olmamasından kaynaklanıyor. Bizi genel kurul delegeleri 2,5 senelik seçti, o süre de Aralık'ta bitiyor. Bizim düşüncemiz, hukuki hangi haklarımız varsa, sonuna kadar kullanıp Trabzonspor'u başarıya taşımak. Başka bir hedefimiz ve hesabımız yok."

SANDIKTAN KAÇMIYORUZ

Kendisi için 'sandıktan kaçıyorlar' yönünde bir söylem olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sandıktan kaçtığımız yok. Seçim kazandığımızdan daha güçlü durumdayız. Seçimi nasıl kazandığımızı da Trabzon'da herkes biliyor. Seçim günü geldiği zaman da Cenab-ı Allah nasip edecek, planlamalarımızın bizi nereye taşıdığını da gayet iyi biliyoruz. Sandık geldiği zamanda da sandık sevdalılarına da Trabzonspor sevdalılarının gerekli cevabı vereceğine inanıyorum. Onun için hukuki sürecin sonuna kadar görevimizin başındayız. Hedefimiz Trabzonspor'u layık olduğu yere taşımak."

ÇATIŞMAYI TERCİH EDENLERE CEVABINI VERİYORUZ

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, hiçbir zaman başkanlık gibi bir havasının olmadığını vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Egosu olmayan bir insanım. Geldiği yeri bilip sokakta insanlarla beraber yaşayan bir insanım. Trabzonspor başkanı değilim, burada çalışan personel de bunu bilir. Şehirde dün 3 cenazeye, 1 açılışa katıldım. İstanbul'dan gelen bazı arkadaşlar, 'sana karşı bu kadar sevgi olduğunu bilmiyorduk' dediler. Bizi samimi Trabzonsporlular seviyor, kimseye art niyetimiz yok. Farklı yaklaşımımız yok. Trabzonspor başkanı değil, bu kulübün samimi sevdalılarının hizmetkarıyım. Elbette ki çatışma içinde olduğumuz insanlar oluyor, benim tercihim değil. Onun tercih eden insanlara biz de karşılık veriyoruz. Değişir mi diye sorarsanız, değişmez. Bizi yakından tanıyan insanlar çok iyi biliyor, hiçbir zaman çatışmadan yana değilim. Benle uğraşan varsa, bizle uğraşan insanlar varsa, 'eyvallah' diyecek halimiz yok. Dün demedik, bugün demiyoruz, yarın da demeyeceğiz. Trabzon insanın da bu tarzımıza karşı çıktığımızı sanmıyorum."

"YÖNETİMDE BIRAKACAĞIMI SÖYLEDİM"

Yönetim kurulu toplantısında ayrılmak istediğini söylediğini de aktaran Hacıosmanoğlu, "Arkadaşlar devam etmek istediklerini söylediler. Ben kesin de kararlıydım ama onların ne zor şartlarda yöneticilik yaptığını, ne eleştiriler aldığını biliyorum. Onların, 'devam edeceğiz' sözüne aksi bir karşılık veremedim devam ettim. O konu öyle bir konuydu, yönetimden kimsenin talebi değildi, benim talebimdi" dedi.

"GEREKİRSE BU KULÜPTE GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLURUM"

Hacıosmanoğlu, görevde bulunmalarının tek sebebinin insanların sevgisinden kaynaklandığını da vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sokaktaki insanların sevgisi sadece Trabzon'da değil, her yerde. Onların sevgisi olmasa bugün burada olmazdım. Allah bizi onlara karşı mahcup etmesin. Keşke herkesin istediği o birliktelik olsa. Trabzonspor'u, sadece Türkiye'de değil Avrupa'da şampiyon yapacak birliktelik ortaya koysalar. Biz bu kulübün başkanıyız, böyle olursa başkanlığını da bırakırız, güvenlik görevlisi olarak hizmet etmeye de hazırız ama onun olacağına inanmıyorum."

"DEVRİMLER SANCILI OLUR"

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, göreve geldikleri dönemden sonra borcun 110 milyon lira daha arttığı, yapılan transferlerle Trabzonspor'un parasının sokağa atıldığı şeklindeki iddialarla ilgili bir soru üzerine de şu ifadeleri kullandı:

"Devrimler sancılı olur. Hiçbir transfer döneminde aldığınız oyunculardan yüzde yüz performans alamıyorsunuz. Bizim aldığımız oyuncuların Trabzonspor'un iskeletini oluşturduğunu görüyoruz. Şanssız, sakatlıklardan dolayı faydalanamadığımız oyuncular var. Belki aldığımız oyunculardan bir veya iki tanesini aldığımız fiyatın üstüne satamayız ama diğerlerini satarız. 'Trabzonspor'un parası sokağa atıldı, boşa gitti, aldığınız oyunculardan verim alınamadı' derseniz, bu her dönem oluyor. Olmamasını isteriz tabi ki ama top kaleden içeri girmediği zaman yaptığınız transferlerin parası da boşa gitti dersiniz. Bugün bunu değerlendiriyorsanız puan tablosundaki yerinden dolayı değerlendiriyorsunuz. Bu konuda biraz samimi yaklaşması lazım insanların. Ben hep söylüyorum talihsizliklerin peşimizi bırakmadığını. Sokaktaki insanlar da bu kadronun çok iyi iş yapacağını söylüyor bizlere."

"ŞİKE SÜRECİNİN SONU YAKLAŞIYOR"

İnsanların kendisine şike sürecini neden konuşmadıklarını sorduğunu da ifade eden Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Hukukçularımız bu konuyu iyi takip ediyor. Onun da sonucunun yavaş yavaş yaklaştığını biliyoruz. Hep beraber de sonucunu göreceğiz. Biz şike sürecinde mücadele ederken her ne kadar arkadaşlarımız olsalar da federasyon yetkilileri ile samimi bir şekilde ilişkiye girebilecek bir karakterde insan değilim. Bir taraftan savaşırken bir taraftan dost olmam mümkün değil. Onun da zararını gördük. Kaleci sorunu yaşadık. Onur'un sakatlanmasından sonra arkadaşlarımızın performansı yeterli olmadı. 43 puan Trabzonspor'a yakışmıyor. Hala kaybetmiş olduğumuz bir şey yok. 9 hafta daha var. Bu saydığımız olumsuzluklar olmasa rahat şampiyon olurduk ama maalesef o ivmeyi yakalayamadık. Ama gelecek sezon farklı olur."

DİVAN KURULU'NA TEPKİ

Divan Kurulu ile aralarında çekişme olduğu yönünde kamuoyunda bir algı oluştuğu ve bunun 'çift başlılık' olarak değerlendirildiği yönündeki bir soruyu da yanıtlayan Hacıosmanoğlu, "Trabzon'da hiçbir zaman çift başlılık olmaz. Çünkü Trabzonspor'un tek başkanı, tek yönetim kurulu var. Sorumlu odur. Onun dışındaki unsurlar, elbette Divan Kurulu da var tabi ki. Divan Kurulu'nu çift başlılık olarak adlandırırsanız o zaman başkanlık makamına yanlış yapmış olursunuz. Trabzonspor'un yönetimi ve icrası yönetim kurulu ve başkandan sorumludur. Divan kurulu ve kurulları var. Trabzonspor menfaatleri doğrultusunda çalışmak isteyen herkesi değer sayarız ama onun dışındakiler bizim için hiçbir anlam ifade etmez" dedi.

Hacıosmanoğlu, Divan Kurulu'nun 4 Nisan Cumartesi günü kulübün sorunlarıyla ilgili düzenleyeceği toplantıya da yönetim olarak katılmayacaklarını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Toplantı istişare ile yapılır. Eğer siz karar alırsanız kendiniz yaparsınız o zaman. Divan başkanının bağımsız olması, tarafsız olması lazım. Divan Kurulu, Trabzonspor'un yönetiminin önerilerini sunacağı, istişare yapacağı, varsa yönetimin veya onların yanlışlarının konuşulup doğruların bulunacağı bir yerdir. Ama Trabzonspor Yönetim Kurulunu mahkemeye veren, genel sekreterim hakkında sonuç alamayacağı bir noktada savcılığa suç duyurusunda bulunan bir divan başkanına, 'gel beraber toplantı yapalım' dememiz doğru olmaz. Trabzonspor ilkelerine aykırıdır. Başkan seçilmeden önce bu suç duyurusunda bulunmuş olabilir ama sonrasında bu davasını geri almalıydı. Bu durum devam ettiği sürece bizim de tavrımız devam edecektir. Sadece nezaket görüşmelerimiz olacak."

Hacıosmanoğlu, kulüpten 3 milyon lira para çektiği yönündeki iddialarla ilgili olarak ise, "Samimiyetten bahsediyorum. Benim kulüpten para çektiğimi söylemek ahlakla bağdaşmıyor. Çünkü kulübün hesapları ortada. Yargıtay onadıktan sonra bırakın bizim kulüpten para almayı para vermemiz lazım. Trabzonspor'un kasasından kimse para çekmedi. Kasasına para da koymak gerekiyor. Zamanında kulübe para vermiştik. Şimdi her halde benim 20-30 bin lira borcum var. Uçak biletleri, yapılan bağışlar var. Onları kendim yapıyorum. Kulübe bu borçlarım olabilir, onları da öderim" dedi.

Yorum Yap


İsim :

Yorum :
Yarışma
AVRUPA TOP LİST
  Brighton-Chelsea
1   6.80
%10
X   3.90
%12
2   1.66
%78
3.025.539 €  
  Arsenal-C Palace
1   1.52
%79
X   4.80
%11
2   7.20
%10
2.146.562 €  
  Man City-Newcastle
1   1.14
%95
X   10.50
%3
2   28
%2
1.751.464 €  
İDDAA TOP LİST
   Monaco-Metz
1   1.15
%0.78
0   5.50
%0.02
2   7.00
%0.02
A   2.70
%0
Ü   1.20
%0.15
   TPS Turku-Klubi
1   1.20
%0.25
0   4.75
%0.01
2   6.25
%0.01
A   2.90
%0
Ü   1.10
%0.12
   Cruz Azul-Leon
1   1.85
%0.14
0   3.00
%0.04
2   3.10
%0.03
A   1.65
%0
Ü   1.70
%0.45