Polat bombaladı!
15 Aralık Pazartesi, 13.15
Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat; İnan Kıraç, Ünal Aysal ve Duygun Yarsuvat'ın kendisi ile ilgili ortaya attıkları iddialara cevap verdi...

İşte Adnan Polat'ın konuşmasından satır başları;

- Bu bir basın toplantısı değil, Galatasaraylıların haykırışıdır.
- Ben 2006'da göreve geldiğimde günü değil, geleceği kurtarmaya gelmiştim. 2006'da göreve başladıktan sonra 6 hafta Florya'da yattım. O dönemde oynayan futbolculara teşekkür ediyorum. 8 ay para almadan imkansızlıklar içinde görev yaptılar.
- Zaten elimizden giden Ali Sami Yen Stadı'nın yerine 52 bin kişilik stadyum yaptırdık.
- Ali Sami Yen 'çökecek' dediler. Gece uyuyamıyordum. O yüzden acele ettim. Kombine satmıştım.
- Benim tarihe geçmemi istemiyorlardı. Kıbrıs'ta 130 dönüm arazi var, benim dönemimde kazandırılmış. Çivi çakılmadı.
- Duygun başkan emek verenlere yanlış yapıyor. 'Sandalye, tahta parçası' diyor. Çatı parasını stadın içine kullandık.
- Stadın yıkılma işlemi 10 günde tamamlandı. Bu kadar kısa sürede tamamlanması şaşırtıcıydı. Çalışma...
- TT Arena'nın üstünün kapatılmasının asıl amacı afet anında kullanılabilir olmasıydı.
- 'Senede 1 ya da 2 kere kar yağacak diye stadın üstü neden kapatılır?' diye 50 bin taş attılar.
- İstanbul deprem bölgesi. Sabahlara kadar stadyumdaydım. G.Saray ailesi ilk kez bir araya gelsin istiyordum.
- Aidatını ödeyen ödemeyen herkese iki kişilik davetiye verdim. İşçileri, metro çalışanları...
- Selahattin Beyazıt aradı 'stadyumda kötü şeyler olacak' dedi.
- Davetiyelerde Ali Sami Yen yazmıyor diye saygısızlık dediler. Bu hatadır dedim, özür diledim. Ama zaten stadyumun içindeki skorboardlarda yazıyordu. Ali Sami Yen için kimse bir şey yapmamış. Ben kitap yazdırdım, pul bastırttım. Ali Sami Yen'in ailesi albümünü getirdi, para da istemedi. inan Kıraç bugüne kadar Ali Sami Yen için ne yapmış_
- Stadyumdaki protesto sonrasında başbakandan özür diledim, bize stat inşaatında, her talebimizde evet dediler yardım ettiler. Özür diledim diye yerden yere vurdu Galatasaray içindeki malum grup.
- İnan Kıraç, Selahattin Beyazıt, Doğan Sarıbeyoğlu gibi isimler beni, nasıl kaçırtırız diye senaryoya girmişler. Sarıbeyoğlu medya kısmından sorumluymuş, bazı medya mensupları bana anlattı durumu.
- Bu organizasyonda 3-5 yöneticim, yönetimi sabote edilmek için seçilmişti, isimlerini bile anmak istemiyorum.
- Mali Kongre'de G.Saray örf ve adetlerini yok eden işler oldu.
- Şimdi bana gelip, ellerimiz kırılsaydı da kaldırmasaydık ellerimizi sizin aleyhinize diyenler var.
- Bazılarının planını bozduk. G.Saray batma noktasındaydı, İnan Kıraç bizim ekonomiyi düzelteceğimizi düşünmüyordu, planını bozduk.
- Tüzük Kongresi'ne giderken, İnan Kıraç Galatasaray Üniversitelilere de Liseliler gibi imtiyaz verin dedi, ben de vermem dedim, o planı da bozuldu ve aramız açıldı.
- Seçime girmedik, Ünal Aysal ve ekibi girdi. Kongre ve statta yapılanlara rağmen 200 sayfa mizanı imzaladım. Aysal şimdi böyle mi devretmiştir?
- Selçuk İnan'ın benle sözleşmesi vardı, Ali Dürüst'ü davet ettim, altını imzala, Selçuk'u transfer ediyorsun, başkanına bunu söyleyebilirsin dedim.
- Ali Dürüst, Mete Başol ve başkan geldi yapılacakları tek tek yazdırdım. Başkana iç barışı sağlayın dedim.
- Usulsuz İdari İbrasızlık kararı çıkarttılar karşımıza.. Türker Aslan deneme yapıyorum dedi, kabul etti. Yargıtay tarihinde ilktir, tüm mahkemeler bunu yok saydı. Ama beklentim bunu Galatasaray'ın yapmasıydı. Başkana Genel af ile kulüp içinde iş barış sağlayın. Ancak iadeyi itibar ifadesini kullanmayın. Çünkü buna cevap veririm, buna benim değil o terbiyesizliği yapanlardır dedim.
- Ben öyle dememişim gibi, Adnan Polat ve ekibine İade-i itibar vereceğiz dedi ve ipler koptu.
- 15 Haziran'da Galatasaray dergisi beyaz kapakla çıktı. Bu ne diye sordum Yayın Yönetmeni'ne, başkanın talimatıyla oldu dedi.
- 3 Temmuz'da 12 kulüp şikeye bulaşmış, kara olan G.Saray yönetimi bulaşmamış, bunun gururunu bile yaşamadılar.
- Başkan danışmanı bir mektubu Fenerbahçeli gazeteci ile savcıya göndermiş. G.Saray menfaati için para harcanmıştır diyor mektupta. O dönemler kasadan işlem yapıyoruz, 1,5 milyon dolar çıkışı var, Florya'ya gitmiş, girişinin ve çıkışının makbuzlarıyla dağıtıldığı bulunuyor. Buna rağmen savı evimi işyerimi arattırıyor. Para bulunmasına rağmen neden yapıyorlar bilmiyorum. 1 milyon ve üzeri çıkışlarına da bakın diyorlar. 1 milyon dolarlık çıkışın makbuzu yok, şikeyle alakası yok Denekler Yasaı'yla ilgili diye yönlendiriyorlar. Makbuzu sorduklarında, taşınırken kaybolmuş olabilir deniyor, başkan öldüğü için beni 7 yılla yargıladılar. Hakim böyle saçmalık olur mu sen niye geldin buraya diyerek beni beraat etti.
- Türker Aslan ve Disiplin Kurulu başkanı beni disipline veriyor, ultrAslan'dan korkusuna geri çekiyor.
- Almanak yapıldı, Türk Telekom resimleri var, biz yokuz. Ama ister yazsın ister yazmasınlar, biz o stadın önünden geçen herkesin aklına geleceğiz.
- Bana sabıka kaydı oluşturmaya, Disiplin'nden sicilimi bozmaya çalışıyorlar, bunun nedeni yeniden seçilmemem için.
- Sabıkamda sadece 150 TL'lik bir ceza var, Ali Sami Yen'e şampiyonlukta aslan getirdiğim için hayvanlara eziyet cezasıdır.
- İnan Kıraç beni sevmeyebilir, 2006'da Galatasaray'a girince duyduklarım vardı. 0 25-30 kişinin koydukları senaryo, Galatasaray Kulübü'ne Eğitim Vakfı altına alm ak. İlk planlarını ekonomik kriz, kayyum durumunda devreye girip Sportif A.Ş ve Futbol A.Ş'yi Vakıf'a almak istediler, krizden çıkacağımızı düşünmediler ama oyunu bozduk. Sonrasında Üniversite'ye imtiyaz vermedik.
- Liseli - lisesiz ayrımı yapan ben değilim kendileri. Liselier'i korumak için Kıraç'la savaşa girdim.
- Sportif A.Ş Sermaye artışında bir kaç kişiye hisse aldırıp bunu engellemişim diyor Kıraç. İnsaf artık. Yüzde 10 binlik bir artış. Ben böyle bir şey görmedim. Dünya kadar küçük yatırımcı davacı oldu ama bu yapıldı. 200 milyon dolar para girdi. Sonrasında 80-85 milyon dolarlık artırım olmadı. İyi ki de olmamış, o da buhar olacaktı.
- Ünal Aysal kötü kulüp aldım diyor, o hazır bir pasta vardı onu yedi bitirdi denizin bittiğini görünce de bıraktı kaçtı.
- Evet 328 milyon dolar borç bıraktık, söylediği doğru. Ama içinde 120 milyon dolar banka borcu, 55 milyon dolar cari borç vardır. Satılmamış 30 bin koltuk vardı.
- Tüm başkanlar Uras, Tanrıyar, Yalman, Süren, Cansun, Canaydın ve benim toplamda harcamadığımız 1 milyar doları Ünal Aysal 3 buçuk yılda harcamıştır.
- Biz şirket birleşmesine para ödedik, itilaflı borçları, UEFA borçlarını kapattık, vergi borçlarının hemen hemen hepsini kapattık, 20 milyon dolar bir borç çıkmış buna da değineceğim. Florya, Kalamış yapıldı, Riva ve Mecidiyeköy'e ruhsat harcı yatırdık.
- Biz bu şartlarda iki kez şampiyon olduk, 2. Lig'den takımlarımızı çıkarttık, kimiyle şampiyon yaptık.
- Geçmişe dönük 75 milyonluk vergi borcunu 84 aya yayıp ödediysek, onlar da yapsaydı.
- Futbola 3,5 senede 350 milyon dolar harcadılar.. Amatör sporlara 50 milyon dolar, toplamda da 520 milyon dolar, kredi taksitleri faizleri ile 600 milyon dolar.. 1 milyar dolar nerede, ben bulamıyorum, şeffaflık da kayboldu anlayamıyoruz.
- Ümit ederim ki Duygun Yarsuvat Mali Kongrede'de Ünsal Aysal'ın 10 ayı ile kendi 2 aylık dönemini ayrı ayrı oylatır.
- Son Genel Kurul tutanaklarında da oyun vardı. İnan Kıraç benden nefret ediyor. Birincisi, Sportif A.Ş Genel kurul'a gittiler, gözle görülmeyecek dipnotları Işın Çelebi yakaladı. imtiyazlı altın hisselerini satmak. Oradan gelecek kaynağı görmeyince bırakıp gitti. İkincisi de bütçe revizyonu. Meriç Müldür ve Faruk Süren bir açıklama yaptı. Ben de Galatasary'ı kandırıyorlar, 'ek bütçe' diyorlar ama 'revize yapılıyor, Aysal dönemini aklıyorlar dedim, birilerinin planının yine bozduk. Uyandılar. Yarsuvat da ayrı ayrı oylama yapacağını söyledi.


Yorum Yap


İsim :

Yorum :
Yarışma
AVRUPA TOP LİST
  Brighton-Chelsea
1   6.80
%10
X   3.90
%12
2   1.66
%78
3.025.539 €  
  Arsenal-C Palace
1   1.52
%79
X   4.80
%11
2   7.20
%10
2.146.562 €  
  Man City-Newcastle
1   1.14
%95
X   10.50
%3
2   28
%2
1.751.464 €  
İDDAA TOP LİST
   Monaco-Metz
1   1.15
%0.78
0   5.50
%0.02
2   7.00
%0.02
A   2.70
%0
Ü   1.20
%0.15
   TPS Turku-Klubi
1   1.20
%0.25
0   4.75
%0.01
2   6.25
%0.01
A   2.90
%0
Ü   1.10
%0.12
   Cruz Azul-Leon
1   1.85
%0.14
0   3.00
%0.04
2   3.10
%0.03
A   1.65
%0
Ü   1.70
%0.45